معرفی کتاب انسان در حصار باورها

مطالبی در اولین کنگره یهود -که به سال ۱۹۰۵ در بازل سوئیس تشکیل شده و هم اکنون نیز در آرشیو های یهودیان موجود است- مطرح شده است.

کابل۲۴: در آن کنگره که تشکیل کشور یهود در سرزمین فلسطین نهایی می‌شود، یهودی واقع بین و دل آگاهی به نام «اسحاق اپستین» بر می‌خیزد و این گونه به رهبران یهودی گوشزد می‌کند:

«سوالی هست که با همه مطالب گفته شده خودنمایی می‌کند و آن اینکه ما ظاهراً فراموش کرده‌ایم، در حال حاضر در سرزمین فلسطین یک ملت کامل زندگی می کند که وطن خود را دوست دارند و صدها سال است با صلح و دوستی، مسلمان و مسیحی و یهودی با اکثریت ۲۰ برابری مسلمانان، در کنار هم زندگی می‌کنند. این شهروندان هرگز به مغزشان خطور نکرده که آن سرزمین را ترک کنند».

آنگاه ادامه می‌دهد:«نیاکان ما به خوبی می‌دانستند که در فلسطین اکثریت اعراب مسلمان حضور دارند که بایستی جابه‌جا شوند تا کشوری یهودی استقرار یابد با تقوایی که یک یهودی دارد این بی عدالتی بزرگی است که اگر نادیده گرفته شود، اخلاق و انسانیت آن را تایید نمی‌کند».

سندرم کمپارتمان
استیون فلدمن
انتشار اطلاعات

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *