کمک ۳.۱ میلیون دالری ایتالیا به افغانستان

صندوق امانی ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان (UN_STFA) گفته که ایتالیا ۳.۱ میلیون دالر به افغانستان کمک کرده است.

به گزارش کابل۲۴، این نهاد روز پنج‌شنبه، ۲۴ جوزا، با نشر پیامی در برگه ایکس نوشته است که این کمک به هدف تقویت تلاش‌های مشترک در افغانستان در زمینه توانمندسازی زنان، تغییر اقلیم و راه‌حل با داوم برای آواره‌گان و عودت‌کننده‌گان هزینه خواهد شد.

به گفته صندوق امانی ویژه ملل متحد برای افغانستان، این نخستین کمک ایتالیا از طریق این صندوق به افغانستان است.

پیش از این، دنمارک نیز برای سومین بار ۷.۲۹ میلیون دالر به افغانستان کمک کرد.

به تازگی، نهاد حفاظت مدنی و کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا (ECHO) گفت که ۱۵۰ میلیون یورو کمک بشردوستانه برای رسیده‌گی به بحران بشری در افغانستان اختصاص داد.

این نهاد روز دوشنبه، ۲۱ جوزا، با نشر اعلامیه‌ای نوشته که با توجه به وخامت اوضاع بشردوستانه در افغانستان، اتحادیه اروپا ذخیره کمک‌های اضطراری خود را برای جلوگیری از خطر قحطی در این کشور فعال کرده است.

طبق اعلامیه، از این مقدار ۱۲۶ میلیون یورو در داخل افغانستان، بیش از ۱۱ میلیون یورو برای رسیدگی به نیازهای پناهجویان افغانستان در پاکستان و نزدیک به ۱۱ میلیون یوروی دیگر نیز برای رسیدگی به نیازهای مهاجران افغانستان در ایران و همچنان تقویت آمادگی در برابر بلایا مصرف می‌شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *