جاپان ۶.۹ میلیون دالر برای خدمات واکسیناسیون به افغانستان کمک می‌کند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که قرار است جاپان ۶.۹ میلیون دالر برای ارایه خدمات واکسیناسیون در افغانستان کمک کند.

یونیسف روز سه‌شنبه، ۲۵ ثور، در اعلامیه‌ای گفته است که این کمک مالی امکان تهیه واکسین و تجهیزات تزریقی واکسیناسیون را فراهم می‌کند.

به گزارش کابل۲۴، به گفته یونیسف، با این کمک ۴.۱ میلیون کودک و زن در برابر امراض مختلف از جمله سرخکان، توبرکلوز، پولیو، زردی سیاه و تیتانوس از طریق تطبیق خدمات واکسیناسیون روتین واکسین دریافت خواهند کرد.

همچنان ۴.۷ میلیون کودک از طریق کارزار ملی واکسیناسیون در برابر بیماری پولیو، واکسینه خواهند شد.

در اعلامیه آمده است که خطر ابتلا به امراض مرگ‌بار و قابل وقایه، هنوز هم در افغانستان بالا است.

سفارت جاپان در کابل روز گذشته اعلام کرد که 🔴جاپان برای دانشجویان افغانستان بورس تحصیلی در مقاطع ماستری و دکترا اعطا می‌کند

 

🔷سفارت جاپان در کابل اعلام کرده است که این کشور در سال ۲۰۲۵ میلادی به دانشجویان افغانستان بورس تحصیلی در مقاطع ماستری و دکتری اعطا می‌کند.

 

🔷این سفارت روز (شنبه، ۲۲ ثور) با نشر اعلامیه‌‌ای در ایکس گفته است که روند انتخاب دانشجویان برای این بورس‌ها را با همکاری «بنیاد آغاخان» آغاز خواهد کرد.

 

سفارت جاپان از متقاضیان خواسته است که فرم پذیرش این بورس‌ها را مطابق رهنمود بورس‌های دولتی این کشور (می‌‌کست) ثبت نام و به آدرس این سفارت ارسال کنند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *