جاپان به سیلاب‌زدگان کشور کمک می‌کند

وزارت امور خارجه جاپان اعلام کرده است که این کشور تصمیم دارد تا کمک‌های اضطراری خود را به سیلاب‌زده‌گان ولایت‌های شمال و شمال‌شرقی افغانستان ارسال کند.

کابل ۲۴: جی‌جی‌پرس روز جمعه، ۲۸ ثور، به نقل از بیانه‌ای وزارت امور خارجه جاپایان گزارش داده است که این کمک‌ها شامل خیمه و کمپل بوده و قرار است به آسیب‌دیدگان ناشی از سیلاب‌های اخیر در کشور، به‌ویژه بغلان توزیع شود.

براساس بیانیه، دولت جاپایان این کمک‌ها را به درخواست فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر به آسیب‌دیده‌گان افغانستان ارسال می‌کند.

قرار است این کمک‌ها از طریق سازمان همکاری بین‌المللی جاپان به کمیته صلیب سرخ تحویل داده شود.

دولت جاپان در مورد مقدار این کمک‌ها چیزی نگفته است.

گفتنی است که پیش از این فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر گفته بود که رنج آسیب‌دیده‌گان‌ سیلاب‌های اخیر در کشور را نمی‌توان با گفتار بیان کرد.

این فدارسیون از نهادهای مددرسان و کشورهای جهان خواستار ارسال کمک به سیلاب‌زدگان شده بود.

این در حالی است که دو روز پیش نیز پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از جامعه جهانی خواسته بود تا به سیلاب‌زدگان افغانستان کمک کند.

فرانسس تاکید کرده است که مردم و جامعه جهانی باید برای کمک به آسیب‌دیدگان افغانستان وارد عمل شوند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *