سوغاتی‌های کیم جونگ اون از روسیه

کیم جونگ اون در این سفر با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در ولادی وستوک دیدار و از پیشرفته ترین تسلیحات این کشور از جمله سیستم موشکی مافوق صوت بازدید کرد.

در سفر رسمی کیم جونگ اون به روسیه که بر مسایل نظامی متمرکز شده است ،رهبر کوریای شمالی مجموعه ای از انواع پهپادها و جلیقه های ضدگلوله برای کشورش هدیه گرفت.

به گزارش کابل۲۴، تلویزیون دهلی نو گزارش داد، رسانه‌های روسی روز یکشنبه اعلام کردند کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی پنج پهپاد انفجاری، یک هواپیمای شناسایی بدون سرنشین و جلیقه ضد گلوله را به عنوان هدیه از روسیه دریافت کرد.

این اولین سفر رسمی کیم جونگ اون به خارج از کشور پس از همه‌گیری ویروس کرونا است و نگرانی غربی‌ها را در مورد سرپیچی مسکو و پیونگ یانگ از تحریم‌ها و تایید یک معامله تسلیحاتی بزرگ را افزایش داده است.

کیم جونگ اون در این سفر با سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در ولادی وستوک دیدار و از پیشرفته ترین تسلیحات این کشور از جمله سیستم موشکی مافوق صوت بازدید کرد.

رهبر کوریای شمالی پنج پهپاد کامیکازه و یک پهپاد شناسایی گیران-۲۵ با قابلیت برخاستن عمودی را دریافت کرد.

از سوی دیگر فرماندار منطقه پریموریه که با چین و کوریای شمالی هم مرز است، به کیم جونگ اون مجموعه ای از محافظ ضد گلوله و «لباس ویژه‌ای که توسط دوربین های حرارتی قابل تشخیص نیست» هدیه کرده است.

سفر طولانی کیم جونگ اون به منطقه شرقی روسیه که از روز سه‌شنبه آغاز شد، به طور گسترده‌ای بر مسائل نظامی متمرکز شده است.

اعتقاد بر این است که مسکو علاقه مند به خرید مهمات کوریای شمالی برای ادامه جنگ در اوکراین است، در حالی که پیونگ یانگ خواهان کمک روسیه برای توسعه برنامه موشکی خود بوده که در سطح بین المللی محکوم شده است. کرملین درباره قرارداد احتمالی گفت: هیچ توافقی امضا نشده و نخواهد شد.

پیش تر رهبر کوریای شمالی از بمب افکن‌های روسی مدل‌های Tu-۱۶۰، Tu-۹۵MS و Tu-۲۲M۳ بازدید کرده بود، این بمب افکن‌ها از تسلیحات مهم هوایی نیروهای هسته‌ای استراتژیک روسیه هستند.

پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته در پایگاه فضایی وستوچنی روسیه با رهبر کوریای شمالی دیدار و از وی استقبال کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.