کیم کارداشیان: عملیات نجات ورزشکاران زن از افغانستان ادامه دارد

کیم کارداشیان؛ مدل سرشناس امریکایی که هزینه انتقال یک گروه از دختران فوتبالیست افغان و خانواده شان از پاکستان به بریتانیا را پرداخته‌است، می‌گوید که عملیات نجات ادامه دارد و هنوز هم در افغانستان ورزشکاران زن مانده‌اند که جانشان در خطر است.اخیر ۱۳۰ نفر از دختران نوجوان فوتبالیست و خانواده‌های‌شان که پس از تسلط طالبان در افغانستان به پاکستان فرار کرده بودند، با هواپیمایی که توسط یک نهاد خیریه یهودی و با هزینه کیم کارداشیان چارترشده بود به بریتانیا منتقل شدند.

کیم کارداشیان در توییتی‌های نوشته‌است که همه دختران حق دارند آنچه می‌خواهند باشند.

او گفته‌است: “آنها شجاع هستند، غم انگیز است که مجبور شدند از کشور خود فرار کنند، برای اینکه آرزو دارند ورزشی که دوست دارند را اانجام دهند.”

کارداشیان در ادامه افزوده‌است که کار ادامه دارد و هنوز در افغانستان ورزشکاران زن مانده‌اند که جانشان در خطر است.

او گفته است که طالبان به دنبال روزنامه‌نگاران زن، قاضی‌ها و فعالان زن هستند.

این مدال امریکایی از کشورها خواسته‌است که به افراد در معرض خطر، پناهندگی دهد و آنها را کمک کند.

او گفته‌است: “ما به کشورهای بیشتری نیاز داریم تا آغوش خود را به روی این مردمی بگشایند که هر روز در ترس زندگی می کنند، مانند کاری که بریتانیا با مهربانی برای ۱۳۰ دختر و خانواده‌های آنها انجام داد.”

او افزوده‌است: “ما باید توجهات را زنده نگه داریم، از همه افراد در معرض خطر، به ویژه زنان و دختران را که در معرض خطر کشته شدن توسط طالبان و دولت اسلامی (داعش) هستند. بیایید داستان‌های آنها را زنده نگه داریم و هر چه در توان داریم برای کمک به آنها انجام دهیم!”

پیش از این تعدادی از دختران فوتبالیست افغانستان وارد کشور پرتگال شده بودند و اولین تمرین شان را پس از سقوط دولت اشرف غنی و روی کارآمدن طالبان انجام دادند.

طالبان اخیرا در مورد ورزشکاران گفته اند که مانعی برای ورزش در کشور وجود ندارد اما در مورد زنان و دختران ورزشکار چیزی نگفته اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *