لاوروف به ترکیه هشدار داد

وزیر امور خارجه روسیه از همتای ترکیه‌ای خود خواست تانگرانی‌های مسکو درباره همکای فنی نظامی ترکیه با اوکراین را جدی بگیرد، زیرا این همکاری نظامی‌سازی اوکراین را تشویق می‌کند.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت خارجه روسیه جمعه در بیانیه‌ای درباره گفت‌وگوی تلفنی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ما از آنها خواستیم تا نگرانی‌های خودمان را درباره همکاری فنی نظامی ترکیه –اوکراین که نظامی‌سازی بیشتر اوکراین را ترغیب می‌کند، جدی بگیرند.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: طرف روس تاکید کرد که سیاست کی‌یف مبنی بر تشدید تنش‌ها در بخش جنوب‌شرقی این کشور که شرکای غربی آن را ترغیب کرده‌اند، مملو از بی‌ثباتی خطرناک اوضاع است.

وزیران خارجه روسیه و ترکیه همچنین درباره مسائل دیگری در دستورکار بین‌المللی، شامل وضعیت در قفقاز جنوبی و بالکان و همچنین مسائل دوجانبه به رایزنی پرداختند. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: طرفین درباره مسائل کنونی در مناسبات دوجانبه و زمانبندی تماس‌های آتی هیات‌های ارشد روسیه – ترکیه به رایزنی پرداختند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *