متقی به پاکستان می‌رود

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که شاه‌محمود قریشی؛ وزیر خارجه پاکستان از امیر خان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه «امارت اسلامی» دعوت کرده تا به اسلام‌آباد سفر کند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از روزنامه اکسپرس تریبیون، منابع گفته‌‌اند که آقای متقی دعوت همتای پاکستانی‌اش را پذیرفته و قرار است در روزهای آینده عازم اسلام‎‌آباد شود.

بر بنیاد این گزارش، در این سفر مقامات طالبان و پاکستان درباره روابط دوجانبه گفتگو خواهند کرد. یک مقام ارشد پاکستانی به این روزنامه گفته که هیأت طالبان قرار است درباره طیف گسترده‌ای از مسایل با مقامات پاکستانی گفتگو کند؛ اما این دیدار به معنی به رسمیت شناختن دولت طالبان نخواهد بود.

منابع گفته‌اند که طالبان ضمن درک نگرانی‌های جامعه جهانی آماده رسیدگی به آن‌ها است؛ اما درباره تفسیر دولت فراگیر مسایلی وجود دارد.

پیش از این وزیر خارجه پاکستان در سفر به کابل گفته بود که شاهد تغییرات قابل مشاهده در رویکرد دولت طالبان در قبال پاکستان است.

قریشی در یک نشست خبری گفته بود که دولت موقت طالبان آماده برداشتن گام‌هایی در رابطه با بهبود روابط دو کشور است که دولت سابق افغانستان تمایلی به آن نداشت.

وزیر خارجه پاکستان پس از سفرش به کابل اعلام کرد که به دولت طالبان شرایط به رسمیت شناختن شان از سوی جهان را بیان کرده‌است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *