قتل نوزاد یک روزه به دست مادرش

از بیرون به خانه برمی‌گشتم که با جسد نوزاد در حیاط خانه‌ام مواجه شدم. همسایه طبقه چهارم ما باردار بود و گمان می‌کنم او به تازگی بچه‌دار شده است.به گزازش کابل۲۴ به نقل از فرارو پرونده قتل نوزاد یک روزه به دست مادرش در حالی به دادگاه کیفری ولایت تهران فرستاده شد که با نظر دادیار جنایی پدر نوزاد هم باید به اتهام معاونت در قتل محاکمه شود

رسیدگی به این پرونده از سال ۹۹ با تماس زنی به اداره پولیس مبنی بر کشف جسد یک نوزاد در حیاط خانه‌شان آغاز شد. پس از آن مأموران پلیس به محل رفتند و بعد از بررسی صحنه متوجه شدند که نوزاد تازه متولد شده از بالای یک ساختمان به داخل حیاط سقوط کرده است. جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

زنی که با پولیس تماس گرفته بود، در توضیح ماجرا گفت: از بیرون به خانه برمی‌گشتم که با جسد نوزاد در حیاط خانه‌ام مواجه شدم. همسایه طبقه چهارم ما باردار بود و گمان می‌کنم او به تازگی بچه‌دار شده است.

با اطلاعاتی که این زن به پولیس داد، مأموران مقابل خانه زن ۳۸ ساله به نام مهسا رفتند، اما وی با خونسردی عنوان کرد که نوزادش را از بالکن به بیرون پرتاب کرده است.

در حالی که شواهد نشان می‌داد این زن از افسردگی پس از زایمان رنج می‌برده، وی به پزشکی قانونی معرفی شد. اما پزشکان پس از معاینات بالینی در گزارشی سلامت روان این زن را تأیید کرده و گفتند او به اختلال روانی مبتلا نیست.

زن جوان که یک دختر سه ساله نیز دارد در بازجویی‌ها گفت: ۴ سال قبل ازدواج کردم، اما با همسرم اختلاف داشتم او بچه نمی‌خواست. روز حادثه فرزندم را در خانه به دنیا آوردم و خودم با تیغ بند نافش را بریدم. اما تحت تأثیر حرف‌های شوهرم آنقدر وضعیت روانی بدی داشتم که نوزادم را برداشتم و به سمت بالکن پرتاب کردم، اما ناخواسته از بالکن به داخل حیاط افتاد.

اما در ادامه بازجویی‌ها متهم اظهارات تازه‌ای مطرح کرد و گفت: شوهرم مرد بدبینی است و گمان می‌کرد فرزندم متعلق به او نیست. او فکر می‌کرد با مرد دیگری ارتباط داشته‌ام.

به دنبال اظهارات این زن، شوهر وی نیز تحت بازجویی قرار گرفت و گفت: نوزاد متعلق به من نبود و نتیجه رابطه پنهانی همسرم با مرد دیگری بوده است. به همین خاطر به او گفتم نه هزینه زایمانش را می‌دهم و نه بچه را در خانه‌ام می‌پذیرم بهتر است خودش فکری به حال این نوزاد کند. پس از آن همسرم گفت حالا که این بچه را نمی‌خواهی، آن را دور می‌اندازم. من حرفش را باور نکردم. اما او برای اینکه ثابت کند بچه برای او هم اهمیتی ندارد، بچه را به بیرون پرتاب کرد.

متهم در جواب به این پرسش که زمان حادثه کجا بوده، گفت: در خانه بودم، اما متوجه کار همسرم نشدم.

با این اظهارات دادیار پرونده به این مرد مظنون شد چرا که او از قبل هم گفته بود بچه را مال خودش نمی‌داند و همسرش را تهدید کرده بود.

به این ترتیب طبق نظر بازپرس دادسرای جنایی برای زن جوان به اتهام قتل عمدی کیفرخواست صادر شد. اما دادیار پس از بررسی پرونده اعلام کرد شوهر وی در این جرم معاونت داشته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *