ماسک از شرکت هوش مصنوعی خود که به «ایکس» وصل است رونمایی کرد

ایلان ماسک می‌گوید به زودی یک استارت‌اپ هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌کند که قوی‌ترین نسخه در این حوزه خواهد بود و به صورت مستقیم به توییتر(ایکس) متصل است.

به گزارش کابل۲۴؛ ایلان ماسک این میلیاردر جنجالی در پستی در ایکس با اعلام اینکه به زودی یک استارت‌آپ در زمینه هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌کند اضافه کرد که نام آن xAI خواهد بود.

ماسک همچنین مدعی شده که این دستیار هوش مصنوعی او که گروک نام دارد از چت پی‌تی ۳.۵ هم قوی‌تر خواهد بود. به گفته ماسک این دستیار هوش مصنوعی به زودی در دسترس کاربران اشتراک پریمیوم پلاس شبکه اجتماعی ایکس قرار می‌گیرد.

ماسک می‌گوید هدف این استارت اپ ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی است که به بشریت در تلاش برای درک و دانش کمک می کند.

ضمن اینکه بر اساس ادعای سازندگان Grok این دستیار هوش مصنوعی برای پاسخ دادن به سؤالات با کمی هوشمندی و حتی شوخ طبعی طراحی شده است.

ماسک که تلاش‌های هوش مصنوعی Big Tech را به دلیل سانسور مورد انتقاد قرار داده، در ماه جولای xAI را راه‌اندازی کرد و آن را «هوش مصنوعی با توان حداکثری جستجوگری حقیقت» نامید که سعی می‌کند در رقابت با گوگل و مایکروسافت درک ماهیت جهان را افزایش دهد.

این سرمایه‌دار جنجالی همچنین اضافه کرد: «گروک از طریق پلتفرم X به اطلاعات در زمان واقعی دسترسی دارد، که یک مزیت بزرگ نسبت به مدل‌های دیگر است».

قرار است ایکس اِی آی از شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر جدا باشد اما این شرکت‌ها از نزدیک با یکدیگر در همکاری خواهند بود.

xAI همچنین با سازنده خودروهای الکتریکی ماسک یعنی تسلا نیز همکاری می‌کند.

در وب‌سایت xAI درباره گروک توضیح داده شده که این دستیار هوش مصنوعی به‌صورت آنی به جدیدترین وقایع دنیا دسترسی دارد و به‌طور مستقیم به پلتفرم ایکس یا همان توییتر وصل است.

سازندگان این استارت آپ همچنین مدعی هستند که این ابزار می‌تواند به سؤالاتی پاسخ دهد که سایر چت‌بات‌های هوش مصنوعی قادر به پاسخ‌دادن به آن‌ها نیستند.

هفته گذشته ماسک به ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفته بود که فکر می‌کند هوش مصنوعی «مشکل کننده ترین نیروی تاریخ» است.

ماسک در اولین اجلاس جهانی ایمنی هوش مصنوعی که هفته گذشته در بریتانیا برگزار شد همچنین پیش‌بینی کرده بود که این فناوری بتواند هر کاری را انجام دهد و اشتغال به شکلی را که امروز می‌شناسیم به تاریخ تبدیل کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.