سیلاب‌ در بغلان دست‌کم جان ۸۰ نفر را گرفت

منابع محلی در بغلان می‌گویند که در پی سرازیر شدن سیلاب در مرکز و چندین ولسوالی این ولایت بیش از ۸۰ تن جان باخته‌اند.

به گزارش کابل‌۲۴؛ مسوولان مبارزه با حوادث طبیعی در بغلان ناوقت روز جمعه، ۲۱ ثور، می‌گوید که ۵۰ جسد تنها از بغلان مرکزی به شفاخانه ولایتی منتقل شده است.

افزون بر این، منابع می‌گویند که بیش از ۳۰ جسد دیگر از ولسوالی‌های برکه، نهرین و شهر پلخمری به شفاخانه ولایتی انتقال یافته‌اند.

پس از چاشت جمعه تا عصر، شهر پلخمری و ولسوالی‌های بغلان مرکزی، برکه و نهرین گواه سیلاب بی‌پیشینه بود.

باشندگان بغلان مرکزی می‌گویند که حدود ۵۰۰ خانه در ساحات شیخ جلال و لقی‌های این ولسوالی تخریب شده و باشنده‌گان یک روستای دیگر همه در یک‌ مسجد گیر مانده‌اند.

هدایت‌الله همدرد، ریس مبارزه با حوادث طبیعی در بغلان می‌گوید که تلفات در حال افزایش است، زیرا به دلیل تاریکی شب امکان پیدا کردن اجساد وجود ندارد.

در همین حال، احمد سیر ساجد، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی ولایت تخار نیز می‌گوید که در سیلاب‌های روز جمعه در ولسوالی‌های اشکمش، چال و نمک آب این ولایت ۸ نفر جان باخته اند.

به گفته وی، این سیلاب‌ها افزون بر تلفات انسانی، خسارات هنگفت مالی نیز به مردم وارد کرده است.

این در حالی است که منابع در غور و هرات نیز می‌گویند که در پی وقوع سیلاب در این دو ولایت دست‌کم هفت روستا زیر آب و باشنده‌گانش بی‌سرپناه و آواره شده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *