دولت هلند در آخرین روز کاری‌اش سند تحویل ۲۴ فروند جنگنده به اوکراین را امضا کرد

دولت پیشین هلند روز دوشنبه اول جولای (۱۱ سرطان ۱۴۰۳)، در واپسین روز کار خود، اعلام کرد که این کشور به زودی اولین فروند از ۲۴ جت جنگنده‌ای که از قبل قول آن را داده بود را به اوکراین تحویل خواهد داد.

کایزا اولونگرن، وزیر دفاع هلند درست یک روز پیش از انتقال دولت، در نامه‌ای به پارلمان این کشور اطلاع داد که مجوزهای لازم برای تحویل این جت‌های جنگنده به اوکراین اخذ شده است.

کابل ۲۴: انتقال دولت در هلند در حالی صورت می‌گیرد که احزاب سیاسی این کشور پس از انتخابات ملی سال گذشته، در چند ماه اخیر مشغول مذاکره برای تشکیل دولت ائتلافی بودند.

خانم اولونگرن به دلایل امنیتی از ذکر شمار دقیق جت‌ها در اولین مرحله از تحویل و زمان ورود آن‌ها به اوکراین خودداری کرد.

هلند نقش مهمی در رهبری ائتلاف بین‌المللی با هدف ارائه جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین و افزایش قابلیت‌های پدافند هوایی این کشور در برابر روسیه ایفا کرده است.

دولت هلند پیش از این، جت‌های جنگنده اف-۱۶ خود را برای یک مرکز آموزشی در رومانی ارسال کرده بود. این مرکز جایی است که خلبانان و نیروهای هوایی اوکراین در حال آموزش پرواز و نگهداری از هواپیماها برای اهداف جنگی هستند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *