پاکستان به ایران: اسلام‌آباد حق دارد به حمله موشکی تهران پاسخ دهد

 

به گزارش کابل‌۲۴؛ وزارت خارجه پاکستان با نشر خبرنامه‌ای گفت که امیرحسین عبداللهیان، وزیر خارجه ایران در پی حمله موشکی سپاه پاسداران بر جیش العدل با جلیل عباس جیلانی، وزیر خارجه پاکستان تماس گرفته است.

در این تماس تلفنی، وزیر خارجه پاکستان گفته که این حمله نه تنها نقض جدی حاکمیت ملی پاکستان است بلکه «نقض فاحش قوانین بین‌المللی و روح روابط دوجانبه پاکستان و ایران است.»

آقای جیلانی در گفتگو با همتای ایرانی‌اش گفته که تروریسم یک تهدید مشترک برای منطقه است که باید بصورت هماهنگ با آن مقابله شود و اقدام یک‌جانبه صلح و ثبات منطقه را «بصورت جدی» تضعیف می‌کند.

این گفت‌وگو در حالی انجام شده است که پیش‌تر پاکستان تمام گفت‌وگوها با مقام‌های ایرانی را تعلیق کرده بود.

در همین حال، وزارت خارجه ایران هم در خبرنامه‌ای نوشت که در این تماس تلفنی وزیر خارجه این کشور به همتای پاکستانی‌اش گفته که گروه جیش العدل تهدیدی برای امنیت هردو کشور است. آقای عبداللهیان از همتای پاکستانی‌اش خواسته که «تبادل نظرها در مسیر درست روابط دو کشور و در راستای همکاری‌های قوی‌تر امنیتی تداوم یابد.»

وزیر خارجه پاکستان از ایران خواسته که اطلاعات مربوط به گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان به در اختیار این کشور قرار دهد.

از سوی دیگر، وزارت خارجه هند هم روز چهارشنبه به حمله موشکی ایران در خاک پاکستان واکنش نشان داده است و بصورت تلویحی از این اقدام ایران دفاع کرده است.

در خبرنامه وزارت خارجه هند آمده است:« تا آنجا که به هند مربوط می شود، ما موضع سازش ناپذیری در برابر تروریسم داریم. ما اقداماتی را که کشورها برای دفاع از خود انجام میدهند، درک می کنیم.»

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *