برنامه جهانی غذا برای کمک به سیلاب‌زدگان افغانستان ۱۴.۵ میلیون دالر کمک درخواست کرد

برنامه جهانی غذا (WFP) برای رسیدگی به سیلاب‌زدگان ماه‌های اخیر در کشور درخواست بودجه کرده است.

این سازمان روز دوشنبه، ۱۴ جوزا، در صفحه ایکس خود نوشته که برای کمک به سیلاب‌زده‌گان افغانستان ۱۴.۵ میلیون دالر ضرورت است.

به گزارش کابل۲۴؛ برنامه جهانی غذا افزوده است که این مقدار پول تنها برای توزیع کمک‌ غذایی طی هفت ماه آینده کافی خواهد بود.

این سازمان تا کنون به بیش از ۶۵ هزار متضرر از سیلاب‌‌ها در نقاط مختلف افغانستان رسیدگی کرده است.

سازمان جهانی صحت (دبلیو اچ او) نیز می‌گوید که وضعیت سیلاب‌زدگان در شمال، شمال شرق و غرب افغانستان بحرانی است و نیاز به بسیج فوری منابع اضافی برای رسیدگی به نیازمندی‌های بشردوستانه و صحی سیلاب‌زدگان وجود دارد.

این سازمان در گزارش تازه‌اش که روز شنبه منتشر کرده، افزوده است، تنها در نتیجۀ سیلاب‌های ۱۰ و ۱۱ ماه می ۶۰ هزار تن در ولایات بغلان، تخار و بدخشان متاثیر شدند، ۷۸۰۰ خانه به گونۀ کلی و قسمی تخریب شده که منجر به بی‌سرپناه شدن ۵ هزار خانواده شده است.

به بیان این سازمان، سیلاب‌زدگان به آب آشامیدنی پاک، خدمات صحی، داکتران زن، مشوره های صحی و روانی و خدمات مراقبت‌های صحی در بخش‌های بیماری‌های عفونی ضرورت دارند.

سیلاب‌ اخیر به‌ویژه طی یک ماه گذشته در ولایت‌های بغلان، غور، بدخشان، تخار، سمنگان، فاریاب، سرپل، بادغیس و هرات افزون بر تلفات جانی زیاد، خسارات هنگفت مالی به مردم وارد کرده است.

طبق برآورد سازمان‌های امدادرسان،‌ پس از وقوع سیلاب در کشور، سطح نیاز به کمک‌های بشردوستانه، به‌ویژه برای غذا و سرپناه افزایش چشم‌گیری یافته است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *