اخراج احتمالی اساتید که به خارج از افغانستان درس می‌خوانند کذب است

در چند روز گذشته اخباری از آدرس وزارت تحصیلات عالی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که گویا این وزارت اساتیدی را از دانشگاه‌ها “منفک” می‌کند که در خارج از کشور مشغول تحصیل در مقاطع ماستری و دکتری هستند.

به گزاش کابل۲۴، ضیاءالله هاشمی سخنگوی وزارت تحصیلات عالی اخراج اساتید را که برای تحصیل به کشورهای دیگر رفته اند را رد کرد.

هاشمی می‌گوید که شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی تصمیم گرفته است که بست‌های اساتیدی را که بدون موافقت دانشگاه و وزارت مربوطه به خارج از کشور رفته اند و برنامه تدریس خود را پیش نبرده اند، به اعلان بگذارد.

هاشمی می‌افزاید:« خبر منفکی اساتید از سوی وزارت تحصیلات عالی که به خارج رفته اند دست به دست می‌شود که این حقیقت ندارد. برای اطلاع شهروندان باید بگویم که شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی تصمیم گرفته است که بست های خالی اساتیدی را به اعلان بسپارد که بدون موافقت پوهنتون ذیربط و وزارت به خارج از کشور رفته اند، راپور درس شان نمی‌آید و یا زمان تحصیل شان در خارج از کشور به پایان رسیده و دوباره به کشور بازنگشته اند و برای ماندن در آنجا نیز عذر معقولی ندارند.»

وی همچنین می‌گوید که در حال حاضر حدود (۱۴۰۰) استاد پوهنتون های مختلف کشور در خارج از کشور مشغول به   تحصیل هستند و با وزارت تحصیلات عالی در تماس هستند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *