پوتین غرب را به خاطر «دزدی» از دارایی‌های مسدود شده روسیه تهدید کرد

 ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد که برنامه‌ کشورهای غربی برای ارائه وام به اوکراین با استفاده از سود حاصله از دارایی‌های مسدود شده خارجی روسیه، «دزدی» است و تهدید کرد که این کار بدون مجازات نمی‌ماند.

کابل ۲۴: پوتین در نشستی با مقامات وزارت امور خارجه روسیه گفت: «رفتار غرب با مسکو نشان می‌دهد که هر کشوری ممکن است به طور مشابه قربانی سیاست‌های غرب در مسدود کردن دارایی‌های آن شود.» وی در ادامه گفت: «به رغم تمام مغلطه کردن‌های غرب [برای توجیه این اقدام]، این سلب مالکیت‌ قطعا نوعی دزدی محسوب می‌شود و بدون مجازات نخواهد ماند.»

رئیس‌جمهوری روسیه در ادامه خاطرنشان ساخت که «اکنون برای همه کشورها، شرکت‌ها (و) صندوق‌های دولتی آشکار شده است که دارایی‌ها و ذخایر آن‌ها هم به معنای حقوقی و هم به معنای اقتصادی کلمه امن نیست. در نتیجه هرکسی ممکن است از سوی ایالات متحده و غرب در ردیف بعدی سلب مالکیت قرار بگیرد.»

رهبران گروه هفت روز پنج‌شنبه بر سر کلیات اعطای وام ۵۰ میلیارد دالری به اوکراین با استفاده از بهره حاصله از دارایی‌های مسدود شده روسیه به توافق رسیدند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *