پوتین با اسکورت ۴ هواپیمای جنگی به خاورمیانه سفر کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، روز چهارشنبه ۱۵ قوس، پس از دیدار از امارات متحده عربی راهی عربستان سعودی شد. چهار هواپیمای جنگنده روسیه، هواپیمای حامل او را در سفر به این دو کشور خاورمیانه اسکورت کرده‌اند.

کابل۲۴: پیشتر گزارش شده بود که ولادیمیر پوتین در سفر به عربستان سعودی، با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، درباره نفت، غزه و اوکراین گفتگو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیشتر کرملین گفته بود که آنها علاوه بر نفت، در مورد جنگ اسرائیل و حماس، وضعیت سوریه و یمن و موضوعاتی مانند تضمین ثبات در خلیج فارس صحبت خواهند کرد.

در این ارتباط، یکی از دستیاران ولادیمیر پوتین گفت که اوکراین نیز موضوع بحث است.

دیدار رئیس‌جمهوری روسیه با ولیعهد عربستان سعودی پس از آن انجام می‌گیرد که قیمت نفت به رغم تعهد «اوپک پلاس» برای کاهش بیشتر تولید نفت، کاهش یافت.

اوپک پلاس شامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیر عضو این سازمان به رهبری روسیه است.

به نوشته رویترز، هواپیمای پوتین را جنگنده‌های سوخو-۳۵ همراهی کردند که وزارت دفاع روسیه تصویر آنها را در کنار هواپیمای ایلیوشین-۹۶ پوتین نشان داد که از روسیه به امارات متحده عربی پرواز می‌کرد.

در ابوظبی، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رهبر امارات متحده عربی، از ولادیمیر پوتین، که از او به عنوان «دوست عزیز» خود نام برد، استقبال کرد.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان و پوتین

رئیس‌جمهوری روسیه به او گفت: «روابط ما بیشتر به دلیل مواضع شما به سطح بالای بی‌سابقه‌ای رسیده است. امارات شریک تجاری اصلی روسیه در جهان عرب است.»

آخرین سفر ولادیمیر پوتین به خاورمیانه، دیدار از ایران در تابستان سال گذشته بود که با علی خامنه‌ای، رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *