دیدار مشاور پوتین با امیرخان متقی در کابل

امیرخان متقی؛ وزیر خارجه در دیدار با مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در امور تغییرات اقلیمی خواهان ارتقای سطح روابط دیپلوماتیک افغانستان و روسیه شد.

امیرخان متقی همچنین خواهان حمایت روسیه از حضور هیئت افغانستان در نشست‌های مربوط به تغییرات اقلیمی شد.

به گزارش کابل۲۴؛ عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه در پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که روسلان ادل گریف، مشاور آقای پوتین روز شنبه (۲۱ دلو) در کابل با امیرخان متقی دیدار کرده است.

او گفت که در این دیدار همکاری‌های دوجانبه،‌ همکاری اقتصادی و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی و راه‌های افزایش سطح روابط دیپلوماتیک افغانستان و روسیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آقای متقی همچنین از روسیه خواسته تا در زمینه حفاظت از محیط‌زیست و حفاظت از جنگل‌ها با نهادهای ذیربط افغانستان همکاری کند و کارمندان این نهادها را آموزش دهد.

مشاور و نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه گفته که باید نماینده امارت اسلامی در نشست بعدی کوپ‌ ۲۹ که در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود، شرکت کند.

در همین حال، امارت اسلامی روز شنبه با برگزاری نشستی درباره تغییرات اقلیمی در ولایت شرقی ننگرهار از جهان خواست برای مبارزه با پیامدهای تغییرات آب‌وهوایی پول بیشتری بدهد.

ندامحمد ندیم، وزیر تحصیلات عالی گفت امیدوار است این نشست جامعه جهانی را قناعت دهد بودجه‌ای را بدون ملاحظات سیاسی به افغانستان اختصاص دهد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *