روسیه از برگزاری نشست چهارجانبه در باره‌ی افغانستان خبر داد

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان از برگزاری نشست مشترک کشورش با چین، ایران و پاکستان در اواخر ماه روان میلادی خبر داده است.

خبرگزاری تاس روز دوشنبه، ۲ دلو به نقل از کابلوف گزارش داده است که تعامل با ا.ا.ا. برای ایجاد یک دولت فراگیر، مبارزه با تروریسم و مواد مخدر در دستور کار این نشست خواهد بود.

این دیپلمات روسی اضافه کرده است که تاریخ دقیق برگزاری این نشست به‌زودی اعلام خواهد شد.

با این حال، وی افزوده است:‌ «این نشست در حال آماده شدن است و برگزار خواهد شد، امید وجود دارد که قبل از پایان جنوری برگزار شود.»

به گفته کابلوف، تبادل حملات میان تهران و اسلام‌آباد بر آمادگی‌های این نشست تأثیری نخواهد داشت.

او در این مورد گفته است: «نه، چنین نگرانی‌هایی وجود ندارد.»

پیش از این ضمیر کابلوف از برگزاری نشستی تحت نظر سازمان ملل درباره افغانستان خبر داده بود و همچنین گفته بود فرمت مسکو درباره افغانستان در سال ٢٠٢٤ نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

این در حالی است که سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه هفته گذشته طی یک نشست مطبوعاتی گفته بود که ا.ا.ا برای به‌رسمیت شناخته شدن، باید به وعده‌های خود از جمله ایجاد یک دولت فراگیر عمل کنند.

ا.ا.ا می‌گوید حکومت فعلی همه‌شمول است و همه‌ی گروه‌های قومی در ساختار قدرت حضور دارند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *