دانشمندان تاریخ انقراض کامل بشر را اعلام کردند

بر اساس مقاله‌ای که توسط دانشمندان دانشگاه بریستول منتشر شده، ممکن است ظرف ۲۵۰ میلیون سال نسل همه پستانداران، از جمله انسان، منقرض شود و همه آن‌ها از بین بروند.

بر اساس مقاله‌ای که توسط دانشمندان دانشگاه بریستول منتشر شده، ممکن است ظرف ۲۵۰ میلیون سال نسل همه پستانداران، از جمله انسان، منقرض شود و همه آن‌ها از بین بروند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از اسپوتنیک، در این مقاله منتشره در مجله Nature Geoscience آمده است: زمانی که تشعشعات خورشیدی جذب شده از میزان انتشار تشعشعات حرارتی در طی چند میلیارد سال فراتر رود، سرانجام همه انواع حیات در فضای گلخانه‌ای بسیار گرم می‌میرند.

با این حال، شرایطی که کره زمین را برای پستانداران غیرقابل سکونت می‌کند، ممکن است به دلیل فرآیند‌های طولانی‌مدت مرتبط با تکتونیک صفحات زودتر رخ دهند.

دانشمندان گفته اند که در ۲۵۰ میلیون سال، همه قاره‌ها در یک ابرقاره به نام پانگه آ اولتیما به یکدیگر خواهند پیوست.

پیش بینی‌ها در مورد شکل آن متفاوت است، اما کارشناسان در یک چیز توافق دارند – قاره‌ها در یک توده گرم، خشک و عملا غیرقابل سکونت باهم ادغام می‌شوند.

جابجایی صفحات تکتونیکی منجر به افزایش انتشار دی اکسید کربن می‌شود که گرم شدن شدید کره زمین را تحریک می‌کند.

علاوه بر این، درخشندگی طبیعی خورشید افزایش می‌یابد که باعث گرم شدن جو زمین نیز می‌شود.

الکساندر فارنسورث، یکی از رهبران پروژه به روزنامه دیلی میل گفت: “نتیجه این روند ایجاد یک محیط عمدتاً خصمانه و نامساعد بدون هیچ منبع غذایی یا آب برای پستانداران خواهد بود”.

به گفته وی، تنها ۸ تا ۱۶ درصد از زمین برای حیات پستانداران مناسب باقی می‌ماند و برخی از گونه‌های سازگار ممکن است زنده بمانند، اما این همچنان به معنای انقراض دسته جمعی موجودات زنده است.

فارنسورث نتیجه گرفت که چنین دنیایی برای انسان مناسب نخواهد بود.

انسان‌ها اگر محیطی با آب و هوا تحت کنترل و منابع تجدیدپذیر ایجاد کنند می‌توانند زنده بمانند، اما این احتمال فعلاً چیزی جز داستان علمی ـ تخیلی نیست.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.