جاپان؛ حمله با چاقو و آتش زدن قطار

یک مرد روز یکشنبه ۳۱ اکتبر با چاقو به مسافران یک قطار در حومه توکیو حمله کرد و پس از زخمی کردن چندین نفر، قطار را به آتش کشید. پولیس فرد مهاجم را بازداشت کرده است.

به گزازش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، تصاویر ویدیویی ضبط شده یک مسافر از حادثه نشانگر مسافرانی است که از شعله‌های آتش و دود خفه‌کننده ناشی از آن می‌گریزند و شماری از مسافران برای حفظ جان خود از پنجره‌های قطار به بیرون می‌پرند.

خبرگزاری کیودو از زخمی شدن ۱۷ نفر خبر داده اما تلویزیون دولتی ان‌اچ‌کی شمار مصدومان این حمله را ۱۷ نفر برآورد کرده که حال دست‌کم یکی از آنان وخیم است.

جاپان در آستانه انتخابات پارلمانی؛ هژمونی سنت «مردانه» و ناامیدی جوانان از آینده
انتخابات پارلمانی ژاپن؛ ائتلاف حاکم با وجود کاهش کرسی‌هایش اکثریت را حفظ کرد
به گفته پولیس جاپان مهاجم بیست و چند ساله بوده است. در حالی‌که مقام‌های امنیتی و قضایی از هرگونه اظهار نظر درباره انگیزه یا انگیزه‌های احتمالی مهاجم خودداری می‌کنند، خبرگزاری کیودو گزارش کرده که این فرد به پولیس گفته است می‌خواسته مردم را بکشد تا به اعدام محکوم شود. بنابر همین گزارش این فرد گفته با خودش گالن‌های نفت و فندک وارد قطار کرده بود.

این حادثه حدود ساعت ۸ شب به وقت محلی و تنها دقایقی پیش از پایان کار حوزه‌های اخذ رای انتخابات پارلمانی جاپان روی داده است.

این سومین حمله به در خطوط حمل‌ونقل ریلی جاپان در سال جاری است. در اوایل ماه آگوست  و در زمان برگزاری بازی‌های المپیک یک مرد چاقو به دست به مسافران یک قطار در حومه تکیه حمله و ۱۰ نفر را زخمی کرد. در اواخر همین ماه هم دو نفر در جریان حمله با اسید سولفوریک در یک ایستگاه مترو در پایتخت مصدوم شدند.

پولیس جاپان مهاجمان را فورا بازداشت کرده اما اطلاعات کمی درباره انگیزه‌های آنان منتشر شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *