اسپانیا یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش را متلاشی کرد

مقامات اسپانیا در راستای مقابله با ترویج پیام‌های افراط‌گرایانه که هدف آنها ترغیب عملیات خرابکارانه و اعمال خشونت همزمان با برپایی مسابقات یورو ۲۰۲۴ و المپیک پاریس عنوان شده، ۹ فرد مرتبط با یک شبکه رسانه‌ای داعش را در این کشور دستگیر کردند.

گارد مدنی اسپانیا در همین راستا با همکاری یوروپُل و اف‌بی‌آی، یکی از بزرگترین شبکه‌های پیام‌رسانی مرتبط با گروه موسوم به خلافت اسلامی (داعش) را منهدم کرده‌اند.

کابل ۲۴: به گفته مسئولان یوروپل، سرورهایی در آلمان، هلند، ایسلند و ایالات متحده در پی دستگیری ۹ فرد مرتبط با این شبکه در اسپانیا غیرفعال شدند.

این سرورها، به گفته آژانس ناظر بر اجرای قانون در اروپا، از چندین رسانه مرتبط با گروه موسوم به خلافت اسلامی، داعش پشتیبانی می‌کردند.

نشر تبلیغات و پیام‌هایی به ۳۰ زبان دنیا با هدف تحریک اقدامات تروریستی از جمله فعالیت‌های آنلاین رسانه‌های منتسب به داعش عنوان شده که از طریق همین سرورها صورت گرفته است.

این عملیات بخشی از تلاش گسترده‌تر مقامات قضایی و مجریان قانون در سراسر اروپا برای مقابله با تبلیغات و ارتباطات آنلاین شبکه‌های ترویج تروریسم بویژه از طریق رسانه‌های اجتماعی بوده است.

به گزارش یوروپل، برخی وب‌سایت‌ها و کانال‌های ارتباطی مرتبط با این شبکه از جمله چند ایستگاه رادیویی، یک پایگاه خبری و تعدادی حساب کاربری تولید کننده محتوا در رسانه‌های اجتماعی، از مخاطبانی بین‌المللی برخوردار بودند.

این رسانه‌ها دستورالعمل‌ها، پیام‌ها و شعارهای گروه موسوم به خلافت اسلامی را به بیش از ۳۰ زبان از جمله اسپانیایی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، دانمارکی، ترکی، روسی، اندونزیایی و پشتو منتشر می‌کردند.

طبق اطلاعاتی که برخی روزنامه‌های اسپانیایی به آن دسترسی پیدا کرده‌اند، این شبکه همچنین با انتشار پیام‌های تحریک آمیز، خواستار حمله به بس حامل بازیکنان تیم فوتبال رئال مادرید و همچنین هدف قرار دادن مسابقات یورو ۲۰۲۴ در آلمان و بازی‌های المپیک در پاریس شده بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *