یونیسف: سیلاب در افغانستان ۵۱ کودک را کشته‌است

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان گفته است که بربنیاد گزارش‌ها، ۲۴۰ تن در اثر سیلاب های اخیر جان باخته‌اند که از این میان ۵۱ تن آنان کودکان هستند.

به گزارش کابل ۲۴؛ یونیسف روز یک‌شنبه، ۲۳ ثور، با نشر گزارشی نوشته است که شماری هم در نتیجه این رویداد زخمی شده‌اند و انتظار می‌رود آمار افزایش یابد.

به گفته این نهاد، بیش‌تر تلفات در ولایت بغلان گزارش شده است، جایی‌که باران شدید حدود سه هزار خانه را ویران کرد، زمین‌های کشاورزی را آسیب رساند، دام‌ها را از بین برد، مکتب‌ها را رخصت کرد و به مراکز صحی نیز آسیب رساند.

این نهاد افزوده که در ولایت‌های تخار و بدخشان نیز حداقل ۳۰۰ خانه آسیب دیده است.

در همین حال، داکتر تاج‌الدین اویواله، نماینده یونیسف در افغانستان گفته است: «اجازه دهید از صمیم قلب به خانواده‌هایی که در غم از دست دادن عزیزان عزادار هستند ابراز همدردی کنم. یونیسف و شریکان ما در صحنه هستند و تمام تلاش خود را برای کمک‌رسانی سریع به خانواده‌ها و جوامع آسیب‌دیده انجام می‌دهند.»

یونیسف اضافه کرده است که افغانستان در میان ۱۰ کشور آسیب‌پذیر در برابر تغییرات اقلیمی قرار دارد و با تغییر آب و هوایی شدید، به‌ویژه خشکسالی، سیل و توفان‌ها تلفات جانی و خسارات قابل توجهی به زیرساخت‌ها وارد می‌شود.

وقوع سیلاب در چندین ولایت کشور تلفات جانی و خسارات هنگفت مالی بر باشنده‌گان این ولایت‌ها وارد کرده است.

شمار زیادی از سازمان‌ها مانند دفتر حفاظت مدنی و کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا، اوچا، سازمان بین‌المللی مهاجرت و سازمان صحی جهان به سیلاب‌زدگان کمک کردند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *