شپیگل: عامل حمله به تجمع مخالفان اسلام در آلمان یک افغان از هرات است

رسانه‌های آلمانی گزارش دادند مهاجمی که روز جمعه با چاقو به تجمع مخالفان اسلام در شهر مانهایم این کشور حمله کرد، یک افغان است.

کابل ۲۴: مجله شپیگل نوشت که این مهاجم ۲۵ ساله متولد شهر هرات افغانستان است. در این حمله دست‌کم شش نفر از جمله یک پولیس زخمی شدند.

روز جمعه، ۱۱ جوزا، یک مرد با چاقو به کارزار یک گروه راستگرا موسوم به «جنبش مردمی حامی اروپا» حمله کرد که در نتیجه آن شش نفر به شمول یک پولیس زخمی شدند.

رویترز نوشت که مهاجم با شلیک پولیس زخمی و بازداشت شده است.

مجله «شپیگل» گزارش داد که فرد مهاجم در شهر هسن و در ۴۰ کیلومتری محل حادثه زندگی می‌کند. این نشریه نوشته که ادارات امنیتی آلمان تاکنون او را به عنوان فردی «خطرناک» شناسایی نکرده بودند.

توماس شتروبل، وزیر داخله ایالت بادن ورتمبرگ گفته است که حال پولیس مجروح وخیم است. درباره وضعیت صحی پنج فرد زخمی دیگر اطلاعی داده نشده است.

کریستین شپخت، شهردار مانهایم حمله روز جمعه را «تروریستی» خواند. اولاف شولتس، صدراعظم آلمان نیز این حمله را «ترور» خواند و آن را محکوم کرد.

حمله بر کمپین «ضد اسلام سیاسی» در آلمان هنگامی رخ داده است که احزاب این کشور کوشش می‌کنند تا کرسی‌هایی را در پارلمان اروپا به دست بیاورند. انتخابات پارلمان اروپا کمتر از یک هفته دیگر، از ششم تا نهم جون برگزار می‌شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *