اداره امور از آغاز تطبیق ماستر پلان شهر کابل خبر داد

اداره امور روز دوشنبه اعلام کرد که در بیست‌وسومین نشست کابینه دولت بر تطبیق ماستر پلان شهر کابل تاکید شد.

اداره امور به تمام اداره‌ها برای انجام مسئولیت‌های شان در این زمینه دستور داده است.

به گزارش کابل۲۴، صفحه اکس اداره امور روز دوشنبه اعلام کرد که در بیست‌وسومین نشست به رهبری ملا حسن آخوند، رئیس الورزای طالبان، درباره روند تطبیق ماستر پلان کابل تاکید شد.‌

بر اساس خبرنامه اداره امور، به وزارت داخله دستور داده شد تا فیصله‌هایی که در مورد تعیین و یا تغییر مراکز ولسوالی‌های مختلف افغانستان صورت می‌گیرد، می‌بایست از سوی ادارات موجود در ولسوالی‌ها به هیئت مربوطه گزارش داده شود و پس از آن تصمیم واحد اخذ شود‌.

در این نشست، به وزارت‌های معارف، صحت عامه، فواید عامه، احیا و انکشاف دهات و مخابرات و تکنولوژی معلوماتی وظیفه سپرد شده‌ تا در هماهنگی با وزارت‌های داخله و سرحدات، اقوام و قبایل به مسایل مردم ولسوالی‌های سرحدی کشور توجه جدی صورت گیرد.

پروژه شهر جدید کابل، در شمال شرق کابل و در ولسوالی ده سبز موقعیت دارد که در زمان ریاست جمهوری حامد کرزی طراحی شد، اما کار این پروژه بزرگ به دلیل مشکلات آغاز نشد. خرید و استملاک زمین یکی از مشکلات این پروژه بود.

پروژه کابل جدید نسبت به شهر کنونی کابل یک و نیم برابر بزرگتر است که در مساحت ۳۷۰ هزار جریب در چهار فاز طراحی شده است.

طرح پروژه کابل جدید در سال ۱۳۸۸ از سوی کابینه دولت سابق افغانستان تصویب شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *