هلال‌ احمر افغانستان برای درمان کودکان مبتلا به سوراخ قلب با قطر تفاهم‌نامه امضا کرد

جمعیت هلال‌ احمر افغانی به‌منظور فراهم‌سازی زمینه درمان ۱۶۹ کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب با قطر تفاهم‌نامه امضا کرده است.

این تفاهم‌نامه روز شنبه، ۲۹ ثور، میان مولوی مطیع‌الله خالص، رییس جمعیت هلال‌ احمر و محمدصالح ابراهیم، مدیر بخش کمک و توسعه بین‌المللی هلال احمر قطر امضا شده است.

به گزارش کابل۲۴، این نهاد با نشر بیانیه‌ای در صفحه اجتماعی ایکس نگاشته که خالص هنگام امضای این تفاهم‌نامه خواستار کمک سایر نهادهای مددرسان برای درمان کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب شده است.

به گفته وی، جمعیت هلال احمر افغانی در دو سال گذشته حدود سه هزار و ۹۴ کودک مبتلا به این بیماری را جهت تداوی به شفاخانه‌های داخلی کشور معرفی کرده است.

براساس این بیانیه، هنوز هزاران کودک مبتلا به سوراخ قلب در انتظار تداوی هستند.

این در حالی است که سال گذشته افغانستان از بریتانیا نیز خواسته بودند تا در زمینه تداوی کودکان مبتلا به سوراخ قلب با جمعیت هلال احمر افغانی همکاری کند.

هرچند دولت در حال حاضر آمار مشخصی از کودکان مبتلا به سوراخ قلب در کشور ارایه نکرده‌اند، اما دو سال پیش شمار کودکان مبتلا به این بیماری حدود ۲۴ هزار تن اعلام شده بود.

از این میان ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن آنان به کمک نهادهای بین‌المللی تداوی شده‌اند.

بربنیاد اطلاعات، دست‌کم ۱۱ هزار کودک افغان مبتلا به‌ سوراخ قلب در انتظار تداوی هستند.

با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه انتظار می‌رود کودکان بیشتری مورد تداودی قرار خواهند گرفت.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *