اتحادیه اروپا چهار رسانه روسی را تحریم کرد

اتحادیه اروپا اعلام کرد که پخش چهار رسانه مرتبط با روسیه در اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق در می‌آورد.

اتحادیه اروپا در حالی این تصمیم را اعلام کرد که مسکو در هفته جاری هشدار داده بود هرگونه اقدامی از این دست با واکنش سریع مواجه خواهد شد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، شورای اتحادیه اروپا روز جمعه ۱۷ می (۲۸ ثور) در بیانیه‌ای اعلام کرد که این ممنوعیت شامل رسانه‌های «صدای اروپا»، خبرگزاری «ریانووستی» و روزنامه‌های ایزوستیا و روسیسکایا گازتا می‌شود، به این دلیل که آنها «در پیشبرد و حمایت از جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین نقش اساسی داشته‌اند».

 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز روز چهارشنبه در واکنش هشدار داد: «ما با سرعت برق و بسیار دردناک به غربی‌ها پاسخ خواهیم داد». هنوز معلوم نیست مسکو چه واکنشی به این تصمیم اتحادیه نشان می‌دهد.

رئیس دپارتمان بین‌الملل اتحادیه روزنامه‌نگاران روسیه در مصاحبه با ایزوستیا، ممنوعیت اتحادیه اروپا را غیرقانونی خواند و گفت که این موضوع باید توسط دادگاه تصمیم‌گیری می‌شد.

تیمور شفیر گفت که این ممنوعیت مانع از دسترسی روسی‌زبانان ساکن بخش‌هایی از اروپا که زمانی تحت کنترل شوروی بوده است، می‌شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *