پیام سفیر سابق امریکا در سازمان ملل بر روی گلوله توپ اسرائیل جنجالی شد

نیکی هیلی، رقیب ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان، پس از آن که در سفر به اسرائیل بر روی گلوله‌ توپ ارتش نوشت «تمام شان کن!»، با انتقادهای زیاد رو به‌رو شده است.

عفو بین‌الملل در واکنش گفت جنگ جایی برای شیرین کاری نیست. جنگ قوانینی دارد و غیرنظامیان باید محافظت شوند.

کابل۲۴: کنت راث، مدیر اجرایی سابق دیده‌بان حقوق بشر خطاب به هیلی در اکس نوشت: «چرا نمی‌نویسی که من از جنایات جنگی اسرائیل حمایت می‌کنم.»

دنی دانون، سیاستمدار اسرائیلی و سفیر سابق اسرائیل در سازمان ملل، که نیکی هیلی را در این سفر همراهی کرده، تصویر او که با مارکر روی یکی از گلوله‌ها می‌نویسد، به اشتراک گذاشت. تصویر دومی که از هیلی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت شد، پیام امضا شده او را نشان داد: «تمام‌شان کن! اسرائیل همیشه در قلب امریکاست.»

نیکلی هیلی روز چهارشنبه نیز در اکس نوشت: «اسرائیل باید هر کاری که لازم است برای محافظت از مردمش در برابر شرارت انجام دهد». او افزود که اسرائیل در حال مبارزه با «دشمنان» ایالات متحده است.

این در حالی است که تهاجم تازه اسرائیل به رفح و حمله هوایی روز یکشنبه به این منطقه که دست‌کم ۴۵ کشته برجای گذاشت، انتقادهای شدیدی را برانگیخته است.

دادگاه بین‌المللی کیفری هفته گذشته دستور توقف فوری حمله نظامی به رفح را صادر و اسرائیل را به قتل عام متهم کرد. اسرائیل نسل کشی در غزه را رد می‌کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در با اشاره به حکم دادگاه لاهه که خواستار توقف حملات اسرائيل به رفح شده بود، افزود: «اما آنچه که از زمان صدور حکم دادگاه مشاهده کردیم، توقف فعالیت‌های نظامی نیست، بلکه برعکس افزایش فعالیت‌های نظامی، افزایش بمباران و افزایش تلفات در میان غیرنظامیان است و تازه‌ترین نمونه آن‌را دیشب مشاهده کردیم.»

طبق گزارش وزارت بهداشت غزه بیش از ۳۶ هزار فلسطینی در تهاجم اسرائیل کشته شده‌اند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *