پنتاگون خانواده قربانیان حمله پهپادی کابل را به امریکا انتقال می‌دهد

وزارت دفاع امریکا روز جمعه اعلام کرد که در نظر دارد به بستگان قربانیان حمله پهپادی نیروهای این کشور در کابل غرامت بپردازد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورو نیوز، در حمله پهپادی ایالات متحده به یک موتر که روز ۲۹ آگوست (هفتم سنبله) صورت گرفت ۱۰ نفر از جمله هفت کودک کشته شدند. فرانک مک کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی امریکا چند هفته بعد پذیرفت که این حمله پهپادی به کشته شدن غیرنظامیان بی‌گناه منجر شده است. وی این حادثه را یک «اشتباه تراژیک» خواند.

در بیانیه‌ای که روز جمعه از سوی جان کربی، سخنگوی پنتاگون منتشر شد آمده که واشنگتن علاوه بر پرداخت غرامت به خانواده قربانیان این حادثه به دنبال کمک به انتقال آنها به ایالات متحده است.

بعد از آن حمله بستگان قربانیان گفتند که این خانواده قرار بود به امریکا مهاجرت کنند.

در این بیانیه به مبلغی که امریکا به عنوان غرامت به خانواده قربانیان حمله روز ۲۹ آگوست پرداخت خواهد کرد اشاره نشده است.

ارتش ایالات متحده در ابتدا از حمله پهپادی به موتری که زمری احمدی راننده آن بود دفاع می‌کرد. مقامات امریکا در آن زمان می‌گفتند که وی در آستانه خروج نظامیان این کشور از افغانستان به دنبال حمله انتحاری به فرودگاه کابل بود. اما گزارش رسانه‌های مختلف طی روزهای پس از این حمله پهپادی نشان می‌داد که زمری احمدی امدادگری با سابقه همکاری با یک سازمان فعال در امور بشردوستانه بود.

روایت آخرین حمله پهپادی امریکا در کابل؛ وقتی کودکان به سوی پدر می‌دویدند موشک هل‌فایر به هدف خورد.
بررسی‌ها همچنین نشان داد که برخلاف ادعای اولیه ارتش امریکا پس از حمله پهپادی به موتری زمری احمدی انفجار دیگری روی نداده است. این در حالی است که ارتش ایالات متحده در ابتدا وقوع چنین انفجاری را نشانه وجود مواد منفجره در داخل خودرو می‌دانست.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *