طرح تحریم طالبان روی میز سناتوران جمهوری‌خواه

یک گروه از سناتوران جمهوری‌خواه کنگره امریکا پیش‌نویس طرحی را ارایه کرده که درصورت تایید آن، بر طالبان و حامیان این تحریک تحریم وضع خواهد شد.جیم راش؛ سناتور ارشد جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی سنای امریکا در توییتی نوشته که همراه با ۲۱ سناتور دیگر پیش نویس قانونی برای وضع تحریم‌هایی علیه طالبان و کشورهای حامی آن را تهیه کرده‌اند.

این طرح تحت عنوان “قانون حساب‌دهی، نظارت و ضد تروریزم” به کمیته روابط خارجی کنگره پیشنهاد شده است.

سناتوران جمهوری خواه در این طرح درخواست کرده‌اند که بر طالبان و حامیان آنها تحریم وضع شود؛ اما به چگونگی این تحریم‌ها در طرح اشاره نشده است.

در این طرح از پاکستان به گونه واضح نام برده شده و از وزارت خارجه امریکا خواسته شده که جزئیات نظارت خود در مورد حمایت پاکستان از طالبان را با کنگره در میان بگذارد.

در این طرح این موضوع نیز توضیح داده شده که امریکا هیچ نماینده طالبان را در سازمان ملل متحد به رسمیت نمی‌شناسد.

اگر این طرح از سوی کمیته روابط خارجی تأیید شود و کنگره آنرا تصویب کند، به قانونی تبدیل خواهد شد که طالبان و حامیان آنها را با چالش‌های جدی روبه‌رو خواهد کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *