ترکیه در سوریه عملیات جدید راه‌اندازی می‌کند

گزارش‌های موجود از تدارکات ارتش و سرویس اطلاعاتی ترکیه برای انجام عملیات نظامی جدید در خاک سوریه خبر می‌دهند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از رویترز، به نظر می‌رسد که ترکیه آماده‌سازی برای آغاز عملیات نظامی جدید در داخل خاک سوریه را آغاز کرده است، اما زمان و ماهیت این اقدام و محدودیت های آن هنوز مشخص نیست.

دو مقام ترک اعلام کرده‌اند که نیروهای این کشور خود را برای اقدام نظامی علیه یک گروه کرد در شمال سوریه آماده می‌کنند ، اما آن‌ها تاکید کردند که این اقدام مشروط به شکست مذاکرات با آمریکا و روسیه در این زمینه است.

این دو مقام بدون تعیین ماهیت عملیات نظامی احتمالی ترکیه تاکید کردند که ارتش و آژانس اطلاعات ملی در حال آماده‌سازی برای این عملیات هستند اما این اقدام به هماهنگی با برخی از کشورها قبل از شروع به ویژه روسیه و ایالات نیاز دارد. 

در پی وقوع انفجار کاروان ارتش ترکیه در بزرگراه «اوتستراد» در استان ادلب روز گذشته -‌جمعه- دو سرباز کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

در پی وقوع انفجار کاروان ارتش ترکیه در بزرگراه «اوتستراد» در استان ادلب روز گذشته -‌جمعه- دو سرباز کشته و زخمی شدند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *