داوران زن اوکراینی، مسابقه فوتبال مردان انگلستان را داوری می‌کنند

تیم ملی فوتبال انگلستان برای نخستین بار روز شنبه با داوری یک زن اوکراینی به میدان مسابقه خواهد رفت.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورور نیوز، در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا، روز شنبه قرار است شاگردان گرت ساوت گیت به مصاف آندورا بروند. اما احتمالا نکته ویژه این دیدار حضور یک داور زن به نام کاترینا مونزول به عنوان قاضی خواهد بود. مارینا استریلتسکا و سویتلانا گروشکو هم به عنوان دو کمک داور خانم مونزول را در امر قضاوت این مسابقه یاری خواهند کرد و به این ترتیب تیمی تماما از زنان این مسابقه را داوری می‌کنند.

همچنین استفانی فراپارت فرانسوی که نخستین زنی بود که یک دیدار در لیگ قهرمانان اروپا را سوت زده هم به عنوان کمک داور ویدیویی خانم استریلتسکا را در امر قضاوت یاری خواهد کرد.

مونزول ۴۰ ساله پیشتر مسابقه تیم‌های فوتبال مردان جبل‌الطارق و سن‌مارینو را در سال ۲۰۲۰ قضاوت کرده بود. او همچنین در چهار جام جهانی زنان از جمله فینال این تورنمنت در سال ۲۰۱۵ را داوری کرده بود، مسابقه‌ای که با برتری ۵-۲ ایالات متحده در مقابل ژاپن همراه بود.

تیم ملی انگلستان در حالی روز شنبه به مصاف آندورا خواهد رفت که در حال حاضر از شش مسابقه خود در این مسابقات صاحب ۵ برد و یک تساوی است و در صدر جدول گروه خود قرار دارد. در مقابل آندورا با کسب تنها ۳ امتیاز در رده پنجم این گروه ۶ تیمی جای گرفته است

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *