امریکا: نیروی دریایی چین بزرگترین قدرت دریایی جهان است

همزمان با بالا گرفتن تنش های نظامی امریکا و چین در دریاهای چین شرقی و جنوبی، پنتاگون گزارشی مبنی بر ارزیابی میزان قدرت نیروهای سه گانه ارتش چین، منتشر کرد.

به گزارش گابل۲۴، به نقل از رویترز، وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) در گزارش اخیر خود اعلام کرده که نیروی دریایی چین با دارا بودن ۳۵۵ فروند کشتی و زیردریایی، بزرگترین قدرت دریایی در جهان است.

گفته شده است که نیروی دریایی چین که به عنوان نیروی دریایی ارتش آزادیبخش خلق (PLAN) نیز شناخته می شود، از تعداد ۳۵۵ کشتی و و زیردریایی مذکور، به طور تخمینی دارای تعداد ۱۴۵ فروند شناور جنگی عمده سطحی است.

گزارش مذکور همچنین در ادامه آورده است که نیروی دریایی چین همچنین توانایی خود را برای انجام حملات دقیق دوربرد علیه اهداف زمینی و تقویت جنگ ضد زیردریایی با هدف تقویت بیشتر توانمندی های جهانی این کشور، آماده می‌کند.

وزارت دفاع امریکا پیش بینی کرده است که تعداد مذکور در آینده بیشتر شود و انتظار می رود که ناوگان چین تا سال ۲۰۳۰ به ۴۶۰ فروند کشتی افزایش یابد.

گزارش پنتاگون در ادامه می افزاید که چین علاوه بر اینکه بزرگترین نیروی دریایی جهان را داراست، بزرگترین ارتش دائمی جهان و سومین نیروی هوایی بزرگ در دنیا را نیز در اختیار دارد. همه این موارد افزون بر توانایی های هسته ای این کشور است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *