وال‌استریت ژورنال: نشانه‌های زوال عقل بایدن نمایان شده‌ است

وال‌استریت ژورنال در گزارشی به نقل از افرادی که در جلسات پشت درهای بسته جو بایدن رئیس جمهوری امریکا حضور داشتند، از عملکرد گهگاه ضعیف جو بایدن ۸۱ ساله خبر داد.

بنابر این گزارش، او حتی برای بیان نکات کاملا واضح اکثر اوقات از روی یادداشت می‌خواند و گاهی‌ اوقات مدت طولانی مکث می‌کند و به نقطه‌ای خیره می‌شود.

به نقل از یورونیوز، گزارش این روزنامه امریکایی درنتیجه گفتگو با ۴۵ نفر، اعم از جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها که جلسات رئیس جمهوری امریکا حاضر بودند، تهیه شده است. بنابر این گزارش، اکثر کسانی که معتقد بودند آقای بایدن عملکرد ضعیفی داشته است، جمهوری‌خواه بودند، حال آن‌که برخی از دموکرات‌ها نیز گفتند که سن رئيس جمهوری امریکا در اظهار نظراتش نمایان بود.

این درحالی است که کاخ سفید پیوسته تمامی ادعا‌های این‌چنینی درمورد سلامت آقای بایدن را رد کرده و آن‌ها را سیاسی‌کاری دانسته است.

اندرو بیتس، سخنگوی کاخ سفید در این‌باره گفت: «جمهوری‌خواهان کنگره، رهبران خارجی و کارشناسان امنیت ملی که وابستگی حزبی ندارند صراحتا گفته‌اند که جو بایدن رهبری زیرک و تاثیرگذار با پیشینه‌ای طولانی و موفق از فعالیت در کنگره است. اما اکنون جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان ادعاهای دروغینی را به عنوان یک تاکتیک سیاسی مطرح می‌کنند که کاملا در تناقض با اظهارات پیشین آن‌ها و هم‌حزبیانشان است.»

به گفته پنج نفر از کسانی که در جلسه ماه جنوری جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده با رهبران کنگره که درباره تامین مالی بسته‌های کمکی به اوکراین در کاخ سفید برگزار شد، حضور داشتند، مسن‌ترین رئیس جمهوری ایالات متحده در این جلسه به قدری آرام صحبت می‌کرد که گاهی اوقات حضار برای شنیدن سخنانش با دشواری روبرو بودند.

آن‌ها همچنین گفتند که آقای بایدن برای این‌که نکات واضحی را بیان کند از روی یادداشت‌هایش می‌خواند، مکث‌های طولانی می‌کرد و گاهی اوقات نیز چشمانش را آنقدر بسته نگه می‌داشت که حاضرین فکر می‌کردند او خوابیده است.

یکی دیگر از جلساتی که افراد حاضر در این بررسی درباره‌اش اظهار نظر کرده‌اند، دیدار دو نفره آقای بایدن با مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان در ماه فوریه در کاخ سفید است. به گفته شش نفر که از بازخورد آقای جانسون از این جلسه مطلع‌اند، آقای بادن گفته است که تغییر سیاست اخیر دولت او برخی از پروژه‌های عظیم انرژی را با مخاطره روبرو کرده است، تنها بخشی از یک بررسی بوده است. آقای جانسون در آن زمان در مورد احتمال زوال حافظه رئیس جمهوری امریکا در مورد جزئیات سیاست‌هایش ابراز نگرانی کرده بود.

کوین مک‌کارتی، رئیس سابق مجلس نمایندگان نیز می‌گوید که سال گذشته که بایدن در حال مذاکره با جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان بر سر برداشتن سقف بدهی بود، به نظر می‌رسید که رفتار و تسلط او بر جزئیات روز به روز تغییر می‌کند. او در برخی روز‌ها با جمهوری‌خواهان مذاکره و ارتباط برقرار می‌کرد و در دیگر موارد تنها کلماتی را زمزمه می‌کرد و بر یادداشت‌هایش متکی بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *