حوثی‌های یمن دو کشتی را در دریای سرخ هدف قرار دادند

حوثی‌های یمن روز جمعه ادعا کردند که با پهپادها و موشک‌های خود، دو کشتی را در دریای سرخ هدف قرار دادند. این خبر از سوی هیچ مقام دیگری تایید نشده است.

به نوشته رویترز، یحیی سریع که سخنگوی نظامی این گروه همسو با ایران است، در جریان یک سخنرانی تلویزیونی ادعا کرده که این گروه کشتی‌های «Elbella» و «AAL GENOA» را با تعدادی پهپاد و موشک‌های بالستیک و دریایی هدف قرار داده است.

او تاریخ انجام این حملات را اعلام نکرد و خبرگزاری رویترز نیز می‌نویسد که هیچ گزارشی مبنی بر وقوع حادثه در دریای سرخ در روز جمعه دریافت نکرده است.

شرکت کشتیرانی «مدیترانه شرقی» که مدیر کشتی «Elbella» با پرچم مالت است، تا کنون از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.

رویترز همچنین موفق به برقراری تماس با مالک یا مدیر کشتی باری «AAL GENOA» با پرچم قبرس نشده است.

شبه‌نظامیان حوثی که بخش‌ قابل توجهی از یمن را در کنترل خود دارند، از نوامبر ۲۰۲۳ میلادی در آنچه همبستگی با فلسطینی‌های غزه می‌خوانند، حمله به کشتی‌ها در آب‌های اطراف این کشور را آغاز کرده‌اند.

این حملات، حمل و نقل جهانی را مختل و شرکت‌ها را مجبور به تغییر مسیر کشتیرانی خود و انجام سفرهایی طولانی‌تر و گران‌تر در جنوب آفریقا کرده است.

ایالات متحده و بریتانیا در پاسخ به حملات حوثی‌ها به کشتی‌ها، حملاتی را علیه اهداف آنها انجام داده‌اند.

خبرنگار المیادین گزارش داد، هواپیماهای مریکایی و بریتانیایی چهار حمله به فرودگاه الحدیده و لنگرگاه الجاد در بندر الصلیف داشتند.

از تلفات و خسارات ناشی از این حمله خبری منتشر نشده‌است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *