تایوان: به جنگنده‌های چینی هشدار دادیم

وزارت دفاع تایوان امروز ادعا کرد که موفق به رهگیری ۸ هواپیمای چین از جمله چند جنگنده این کشور بر فراز این جزیره شده و به این هواپیماها هشدار داده‌است.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع تایوان امروز یکشنبه اعلام کرد که موفق به رهگیری ۸ فروند هواپیمای چین بر فراز این جزیره شده است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، نیروی هوایی جزیره تایوان ادعا کرد که جنگنده‌ های خود را برای رهگیری هواپیماهای نظامی و جنگنده‌ های چین گسیل کرده است.

بر اساس ادعای تایوان، ۸ فروند هواپیمای نظامی از جمله چند جنگنده در حریم هوایی این جزیره حضور داشتند.

به گزارش رویترز، تایوان بیش از یک و سال و نیم است که از ماموریت مرتب نیروی هوایی چین به منطقه پدافندی تایوان در جنوب غربی این جزیره گله مند است.

تحریک جریان های جدایی طلب مناطق تابع چین ازجمله تایوان، تبت و هنگ کنگ به رغم ادعای ظاهری غرب مبنی بر احترام به اصل چین واحد، با هدف مهار قدرت یابی پکن در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک انجام می شود که اصلی ترین آوردگاه رقابت قدرت های جهانی در قرن ۲۱ است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *