روسیه حمله داعش را خنثی کرد

سازمان امنیت فدرال روسیه امروز اعلام کرد که عملیات تروریستی در جمهوری «قره‌چای و چرکس» از سوی یکی از طرفداران گروهک داعش را پیش از اقدام به عملیات کشف و خنثی کرده است.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان امنیت فدرال روسیه (FSB) امروز جمعه با انتشار بیانیه‌ای از خنثی سازی یک عملیات تروریستی در جمهوری «قره‌چای و چرکس» (Karachay-Cherkess) خبر داد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، یکی از طرفداران محلی گروه تروریستی داعش در صدد بود تا با استفاده از مواد منفجره افسران انتظامی را به قتل برساند.

در بیانیه صادره از سوی سازمان امنیت فدرال روسیه آمده است که اجزاء و لوازم تولید مواد منفجره دستی از وی کشف شده است.

این در حالیست که این سازمان امنیتی در روسیه دیروز نیز اعلام کرده بود که حمله‌ای با استفاده از مواد منفجره دست ساز و از سوی یک عضو وابسته به جنبش نئونازیسم و با هدف اعمال نفوذ بر سیاست‌های مهاجرتی را کشف و خنثی کرده است.

روز دوشنبه هفته جاری نیز سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که مقدمه‌چینی‌ها برای یک حمله تروریستی در جمهوری باشقیرستان را خنثی و پنج عضو یک گروه نئونازی از شهر «اوفا» را بازداشت کرده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *