ارگ: اندونزیا در بخش آموزش و استخراج معادن افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند

ارگ در خبرنامه‌ای نوشت که محمد یوسف کالا، معاون رئیس‌جمهور پیشین اندونزیا و رئیس شورای مساجد این کشور گفته کشورش خواهان سرمایه‌گذاری در بخش آموزش و استخراج معادن افغانستان است. یوسف کالا روز یکشنبه با مقام‌های افغانستان در کابل دیدار کرد.

در این خبرنامه به نقل از محمد یوسف کالا آمده است اندونزیا «خواهان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله تعلیم و تربیه و استخراج معادن» است و در این راستا همکاری جانب مقابل نیاز است.

کابل ۲۴: اندونزیا، از بزرگترین کشورهای اسلامی در طول سه سال گذشته بارها از طالبان خواسته که به دختران اجازه آموزش دهند.

در همین حال محمد یوسف کالا در دیدار خود در روز یکشنبه (۱۳ جوزا) با عبدالسلام حنفی، معاون رئیس‌الوزرا در ارگ، «از فراهم شدن فرصت‌های تحصیلی برای جوانان افغان» از سوی دولت اندونزیا خبر داده است.

طبق خبرنامه ارگ، عبدالسلام حنفی از آمادگی اندونزیا برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف در افغانستان استقبال کرده و گفته افغانستان تمامی تسهیلات لازم را فراهم خواهد کرد.

امیرخان متقی نیز در دیدار با هیئت اندونزیا گفت که افغانستان خواستار گسترش روابط با کشورهای آسیای جنوب شرقی است.

بربنیاد خبرنامه، امیرخان متقی یکشنبه در دیدار با مقام‌های اندونزیایی گفت که در افغانستان پس از چهل سال امنیت تامین شده و بستر سرمایه‌گذاری در عرصه‌های معادن، انرژی، برق، جاده‌سازی، کشاورزی و فراهم شده‌است.

از جانبی، متقی در این دیدار گفته که بستر سرمایه‌گذاری در عرصه‌های معادن، انرژی، برق، جاده‌سازی، کشاورزی در افغانستان فراهم شده‌است.

متقی خواستار گسترش روابط با کشورهای آسیای جنوب‌شرقی شده و افزوده که افغانستان به ‌دلیل موقعیت استراتژیکش زمینه گسترش روابط تجارتی-ترانزیتی آسیای مرکزی و جنوب را فراهم کرده‌است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *