مرگ یک پناهجوی دیگر در مرز لهستان

طی روز‌های اخیر هزاران پناهجو در مرز بلاروس با لهستان مستقر شده و مقام‌های لهستانی با قرار دادن سیم خاردار و استقرار ارتش در مرز، مانع از ورود مهاجران به اتحادیه اروپا می‌شوند.

پولیس لهستان روز شنبه اعلام کرد که پس از یک شب بسیار سرد، جسد یک جوان سوری را در جنگل‌های نزدیک مرز با بلاروس پیدا کرده است.

البته پولیس لهستان اعلام کرده که هنوز نمی‌تواند علت مرگ این پناهجوی سوری را تایید کند.
این دومین قربانی از مهاجرانی است که طی روز‌های گذشته در مرز بلاروس و لهستان جان خود را از دست می‌دهد.

بر اساس گزارش‌ها، در حال حاضر بیش از دو هزار پناهجو که اکثر آن‌ها از کشور‌های غرب آسیا هستند، در منطقه مرزی میان بلاروس و لهستان آواره هستند.

این پناهجویان درصدد ورود به لهستان و رسیدن به کشور‌های اتحادیه اروپا به خصوص آلمان هستند.

اتحادیه اروپا پیشتر بلاروس را متهم کرده بود که از مهاجران به عنوان ابزاری سیاسی برای ایجاد بی ثباتی در اتحادیه اروپا استفاده کرده است، اتهامی که بلاروس آن را رد کرده است.

روز گذشته نیز «جولیان اودل» از سیاستمداران فرانسوی گفته بود که اگر مهاجرانی که در مرز بلاروس-لهستان هستند از سرما بمیرند بهتر از آن است که به آن‌ها اجازه ورود به اروپا داده شود.

وی که با شبکه محلی BFM مصاحبه می‌کرد گفت که وظیفه اروپا در وهله نخست، حمایت از اروپایی‌هاست.

این سیاستمدار فرانسوی اضافه کرد: «قطعا نباید مرز را (در برابر مهاجران از بلاروس به سوی لهستان) باز کنیم و نباید از آن‌ها استقبال شود و اکثر این مهاجران خطرناک هستند».

طی روز‌های اخیر هزاران پناهجو در مرز بلاروس با لهستان مستقر شده و مقام‌های لهستانی با قرار دادن سیم خاردار و استقرار ارتش در مرز، مانع از ورود مهاجران به اتحادیه اروپا می‌شوند.

این در حالی است که شرایط در مرز بلاروس با لهستان بسیار بغرنج بوده و پناهجویان در سرمای شدید با کمبود موادغذایی و آب مواجه هستند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *