کویت؛ چند نفر را به اتهام ارتباط با حزب الله بازداشت کرد

دادستانی کل کشور کویت حکم بازداشت هشت شهروند این کشور را صادر کرده و گفته است طی روزهای آتی افراد بیشتری دستگیر خواهند شد.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از روزنامه کویتی «القبس»، دادستانی کل کشور کویت حکم بازداشت هشت شهروند این کشور را صادر کرده است.

گفته شده حکم بازداشت این افراد به اتهام تأمین مالی حزب الله لبنان صادر شده است، هرچند در روزهای آینده افراد بیشتری با این حکم دستگیر خواهند شد.

منابع مطلع کویتی گفته‌اند که بازداشت این افراد با شناسایی و دستگیری چهار متهم آغاز شد و یکی از آنها برادر یکی از اعضای پیشین پارلمان است که پس از انتقال مبالغ هنگفت به لبنان و به ویژه به حزب الله شناسایی و دستگیر شد.

متهمان در عین حال اتهامات وارد شده را در بازجویی‌های اولیه رد کرده و گفته‌اند که ۳۰ سال است در یک کمیته خیریه فعالیت می‌کنند و این کمیته بر اساس حمایت از یتیمان در لبنان و جاهای دیگر فعالیت می‌کند و ارتباطی با حزب الله ندارد.

به گفته منابع آگاه کویتی تحقیقات و بررسی در این زمینه همچنان ادامه دارد و هنوز نتایج قطعی بدست نیامده است.

این نخستین بار نیست که کویت افرادی را به اتهام ارتباط با حزب الله لبنان دستگیر می‌کند. پیش از این در ماه اسد ۱۳۹۶ نیز وزارت داخله کویت اعلام کرد: دوازده تن که پیش از این به دلیل جاسوسی برای حزب‌الله لبنان مجرم شناخته شده بودند دستگیر شده‌اند. با این حال تاکنون کویت مدارک و مستندات خود درباره این گونه اتهامات را منتشر نکرده است. ‌

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *