امباپه رسما اعلام کرد از پاری‌سن‌ژرمن جدا می‌شود

کیلین امباپه، فوق ستاره فرانسوی با انتشار ویدیویی اعلام کرد که در پایان این فصل از باشگاه پاری‌سن‌ژرمن جدا خواهد شد.

ستاره تیم ملی فرانسه در این ویدیو ضمن تشکر از تمام مربیان، هم‌بازی‌ها و هواداران باشگاه پاری‌سن‌ژرمن اعلام کرد که ۷ سال حضور در باشگاه قهرمان فرانسه برایش افتخاری بوده اما می‌خواهد برای تجربه کردن چالشی جدید از این باشگاه جدا شود.

کابل ۲۴؛ اعلام جدایی امباپه در حالی صورت گرفته که در ماه‌های اخیر تلاش‌های فراوانی چه از سوی مدیریت این باشگاه و چه از طرف سران دو کشور فرانسه و قطر برای متقاعد کردن این فوق ستاره فوتبال جهان برای ماندن در پاری‌سن‌ژرمن صورت گرفته بود.

با این حال در ماه‌های اخیر رسانه‌های فرانسوی و اسپانیایی خبر داده بودند که امباپه احتمالا با پایان قرارداد کنونی خود از جمع پاریسی‌ها جدا و به باشگاه رئال مادرید اسپانیا خواهد پیوست.

امباپه ۲۵ ساله در بخش دیگری از ویدیوی خداحافظی خود اعلام کرد که مسابقه روز یکشنبه پاری‌سن‌ژرمن در مقابل تولوز آخرین بازی خواهد بود که این بازیکن در ورزشگاه پارک دو پرنس برای آبی و سرخ پوشان پاریسی به میدان خواهد رفت.

او در این ویدیو از تمامی مربیانی که در پاری‌سن‌ژرمن با آنها کار کرد نام برد و تاکید کرد که از تمام آنها و همچنین هواداران و هم بازی‌های خود برای سالهای حضورش در پایتخت فرانسه متشکر است. امباپه هرچند در این ویدیو اشاره‌ای به مقصد آتی خود نکرد اما در عین حال اشاره کرد که ترک فرانسه و حضور در کشوری دیگر برای او تجربه‌ای دشوار خواهد بود.

این بازیکن که تاکنون یک بار فاتح جام جهانی شده و یک بار هم به نایب قهرمانی رسیده پیش از این اعلام کرده بود که پیش از مسابقات جام ملت‌های اروپا یا همان یورو ۲۰۲۴ تکلیف تیم بعدی خود را مشخص خواهد کرد.

رسانه‌های ورزشی در اروپا گزارش داده‌اند که احتمالا بعد از مسابقه فینال لیگ قهرمانان اروپا میان رئال مادرید و دورتموند، خبر پیوستن امباپه به کهکشانی‌های شهر مادرید رسما اعلام خواهد شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *