توافق پاکستان و کانادا برای انتقال ۶ هزار پناهجوی افغانستانی

بر اساس گزارش‌ها پاکستان و کانادا بر طرح انتقال ۶ هزار پناهجوی افغانستان به کانادا توافق کرده‌اند.

به گزارش کابل‌۲۴؛ مقامات پاکستانی روزچهارشنبه، ۱۵ سنبله اعلام کرده‌اند که این افراد تا پایان سال جاری به کانادا انتقال خواهند شد.

براساس طرح ایجاد شده مصارف انتقال و جریمه مهاجران که پس از ختم ویزه شان در پاکستان مانده‌اند را حکومت کانادا پرداخت خواهد کرد.

گفتنی است که حدود ۶ هزار مهاجر افغانستان که در انتظار رفتن به کانادا هستند در پاکستان زندگی می‌کنند.

به گفته مقامات پاکستانی کانادا ۳۰ دالر مصرف ۶ هزار مهاجران افغانستان را از طریق سفارت این کشور در پاکستان پرداخت می‌کند.

پیش از این نیز کانادا از توافق با امارات متحده عربی برای تسهیل روند انتقال هزار پناهجوی افغانستان به کانادا خبر داده بود.

پس از به قدرت رسیدن ا.ا.ا هزار تن از شهروندان افغانستان که قصد مهاجرت به کانادا را داشتند به کشور‌های پاکستان، تاجیکستان و امارات متحده عربی مهاجر شده‌اند.

در همین حال پس از گذشت مدت ویزه مهاجران افغانستان در پاکستان آنان باید ۸۰۰ دالر برای این کشور جریمه پرداخت کنند.

این در حالی است که شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا تعهد کرده بود که تا پایان سال ۲۰۲۳ میلادی حدود ۴۰ هزار پناهجوی افغانستان را به کانادا اسکان خواهد داد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *