تایوان: برای بازدارندگی در برابر چین به سلاح‌های دوربرد نیازداریم

وزیر دفاع تایوان به تازگی در اظهاراتی از لزوم تأمین تسلیحات دقیق و دوربُرد برای ایجاد بازدارندگی مناسب در برابر چین سخن گفت.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از رویترز، «چیو کیو-چنگ» وزیر دفاع تایوان روز دوشنبه در سخنانی خطاب به اعضای پارلمان گفت که تایوان برای ایجاد بازدارندگی مناسب در برابر چین که به زعم وی در حال توسعه سریع سامانه‌های تسلیحاتی خود برای حمله به این جزیره است، به تسلیحات دقیق و دوربُرد نیاز دارد.

چیو در ادامه گفت که تایوان لازم است به چین این نکته را بفهماند که می‌تواند از خود دفاع کند.

وزیر دفاع تایوان با اشاره به توانائی‌های موشکی این جزیره گفت که «توسعه تسلیحات باید شامل تسلیحات دوربرد، دقیق و متحرک باشد تا دشمن احساس کند که به محض گسیل کردن نیروهایش، ما آماده هستیم».

وزارت دفاع تایوان نیز در گزارشی نوشته شده خطاب به پارلمان توضیح می‌دهد که هم موشک‌های میان برد و هم موشک‌های دوربرد در یک تأسیسات آزمایشی کلیدی در سواحل جنوب شرقی تایوان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تایوان همچنین در گزارش سالانه خود پیرامون ارتش چین به ارزیابی دقیق و صریح مقدورات نظامی این همسایه بزرگ خود پرداخت و آشکارا اعلام کرد که ارتش چین می‌تواند سامانه‌های پدافندی تایوان را «فلج کرده» و به طور کامل آرایش قشون آنها را تحت کنترل در آورد.

وزیر دفاع تایوان در پاسخ به این پرسش که در صورت وقوع جنگ، ارتش چین نخست به چه مواضعی حمله خواهد کرد، مدعی شد که هدف اول ارتش چین مرکز فرماندهی و امکانات ارتباطاتی تایوان خواهد بود.

گفتنی است، تایوان در ماه میلادی جاری یک بودجه دفاعی فوق‌العاده بالغ بر ۹ میلیارد دالر ظرف پنج سال آینده پیشنهاد داده که شامل موشک‌های جدید می‌شود. مقامات تایپه همچنین با ادعای مواجهه با یک «تهدید خطرناک» از جانب چین- کشوری که همچنان بر این جزیره ادعای ارضی دارد- در مورد نیاز فوری به تسلیحات به روز رسانی شده برای این جزیره هشدار دادند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *