تسنیم: عبدالغنی برادر و امیرخان متقی در مراسم تشییع جنازه رییسی اشتراک می‌کنند

خبرگزاری تسنیم ایران گزارش داده است که عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی رییس‌الوزرا و امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه برای اشتراک در مراسم تشییع جنازه سیدابراهیم رییسی و همراهانش عازم ایران می‌شوند.

کابل ۲۴: این خبرگزاری روز سه‌شنبه، ۱ جوزا، با نشر گزارشی نوشته است که در این سفر هیأتی نیز با این دو مقام دولتی به ایران سفر می‌کنند.

امارت اسلامی تا کنون در این مورد به‌گونه رسمی چیزی نگفته‌اند.

گفتنی است که سیدابراهیم رییسی رییس جمهور، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و هفت تن دیگر روز یک‌شنبه هفته جاری در پی سقوط در منطقه کوهستانی ولایت آذربایجان شرقی جان باختند.

طبق گزارش‌ها، اجساد آن‌ها روز پنج‌شنبه در مشهد به خاک سپرده خواهد شد.

روز گذشته امیرخان متقی در دیدار با حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده ویژه ایران برای افغانستان نقش رییس‌ جمهور و وزیر خارجه جان باخته آن کشور را در توسعه همکاری‌های منطقه‌ای، به‌ویژه با این گروه ارزشمند خواند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *