انتصار الحمادی، مدل یمنی به ۵ سال زندان محکوم شد

یک دادگاه حوثی‌ها، انتصار الحمادی، مانکن جوان یمنی را به جرم سوءاستفاده از مواد مخدر و روسپیگری به ۵ سال زندان محکوم کرد .

به گزارش کایل۲۴ به نقل از یورونیوز، انتصار الحمادی ۲۰ فبروری سال ۲۰۱۲، زمانی که ۱۹ سال داشت و در پی انتشار عکس‌های تبلیغی در صنعا، پایتخت، بازداشت شد. حوثی‌های یمن، جنبش اسلام‌گرای زیدیه و مورد حمایت ایران مقررات سخت‌گیرانه شریعت را در مناطق گسترده تحت کنترل خود اعمال می‌کنند.

به جز خانم حمادی، چند زن و دختر جوان دیگر با اتهام‌های مشابه به یک، سه و پنج سال حبس محکوم شده‌اند.

وکیل این دختر جوان پیش از این از تلاش وی برای خودکشی در زندان خبر داده بود.

افراح ناصر، پژوهشگر یمن سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انشتار پیامی توییتری این احکام را ناعادلانه توصیف کرد و گفت دختران جوان قربانی اهداف سیاسی شده اند.

انتصار الحمادی از مادری اتیوپیایی و پدری یمنی متولد شده است و ده‌ها عکس از وی در شبکه‌های اجتماعی با لباس‌های سنتی یا شلوار جین و کت چرمی با حجاب اسلامی یا بدون حجاب منتشر شده است. هزاران نفر در اینستاگرام و فیس‌بوک او را دنبال می‌کنند.

عفو بین‌الملل در ماه مه گفته بود که این زن جوان «مورد آزار جسمی و کلامی» قرار گرفته و «مجبور به پذیرش چندین مورد اتهامی» از جمله همراه داشتن مواد مخدر و روسپیگری شده است.

سازمان عفو بین‌الملل پیش از این و در ماه مه در گزارشی خواستار توقف محاکمه و آزادی فوری متهمان این پرونده شده بود.

محدودیت حقوق زنان در یمن و به‌ویژه مناطق شمالی این کشور که در کنترل حوثی‌ها است از زمان شروع دور اخیر جنگ داخلی در سال ۲۰۱۴ شدیدتر شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *