تام وست از سازمان ملل متحد خواست نقشه راهی برای ادغام افغانستان در نظام بین‌المللی ارائه دهد

تام وست؛ نماینده امریکا برای افغانستان می‌گوید کشورش با استقبال از ادامه نشست‌های دوحه درباره افغانستان، خواستار روندی به رهبری ملل متحد برای تهیه نقشه‌راهی برای ادغام کامل افغانستان در نظام بین‌المللی است.

تام وست گفت رفاه افغان‌ها و منافع مشترک جامعه جهانی این کار را هدایت خواهد کرد.

به گزارش کابل۲۴؛ تام وست، نماینده امریکا برای افغانستان روز جمعه (۴ حوت) در حساب کاربری خود در ایکس نوشت که اجماع قوی درباره منافع جمعی در افغانستان وجود دارد.

آقای وست افزود هیچ کشوری نمی‌خواهد شاهد ظهور تهدید تروریسم از افغانستان باشد و همه خواهان بازگشت دختران و زنان افغان به مکتب، دانشگاه و کارند.

دومین نشست دوحه درباره افغانستان با میزبانی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۲۹ و ۳۰ دلو در دوحه قطر برگزار شد.

در این نشست هیچ نماینده‌ی رسمی از امارت اسلامی حضور نداشت.

دبیرکل سازمان ملل پس از این نشست در یک نشست خبری گفت وضعیت زنان در افغانستان بدتر شده، مساله مقابله با پناهگاه‌های تروریسم برطرف نشده و حکومت فراگیر ایجاد نشده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *