پاپ: پناهجویان را به اردوگاه‌های غیرانسانی برنگردانید

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز یکشنبه خواستار جلوگیری از بازگرداندن پناهجویان به لیبیا و دیگر کشورهای ناامن شد.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، او همچنین گفت که این پناهجویان در لیبیا و دیگر کشورهای ناامن با «خشونتی غیرانسانی» روبرو هستند و از آن رنج می‌برند. رهبر کاتولیک‌های جهان اظهار داشت: «صمیمیت خودم با هزاران پناهجو، پناهنده‌ و دیگرانی که در لیبیا به محافظت نیاز دارند ابراز می‌کنم. […] من هرگز شما را فراموش نمی‌کنم. صدای گریه شما را می‌شنوم و برایتان دعا می‌کنم.»

پاپ فرانسیس افزود: «بسیاری از این مردان، زنان و کودکان با خشونتی غیرانسانی روبرو هستند.»
وی همچنین بار دیگر از جامعه جهانی خواست تا برای دستیابی به راه‌حلی «مشترک، مشخص و بادوام» در راستای مدیریت موج مهاجرت از لیبیا و سراسر دریای مدیترانه تلاش کند.

رهبر کاتولیک‌های جهان مراکز نگهداری از پناهجویان در لیبی را «اردوگاه‌های واقعی کار اجباری» توصیف کرد. وی تاکید کرد که اولویت به جای بازگرداندن پناهجویان به کشورهای ناامن باید با نجات جان انسان‌ها در دریا باشد.

عفو بین‌الملل: پناهجوها در لیبیا مجبورند برای آب آشامیدنی به رابطه جنسی تن دهند
گارد ساحلی لیبیا که تعلیم دیده و مجهز شده از سوی ایتالیا است به دلیل نجات پناهجویان در آب‌های مدیترانه و سپس بازگرداندن آنها به مراکز نگهداری در لیبی با انتقادهای زیادی روبرو است. دولت ایتالیا طی سال‌های اخیر با افزایش محبوبیت راست افراطی در این کشور تلاش‌هایش برای مقابله با ورود پناهجویان و مهاجران را افزایش داده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سازمان‌های مدافع حقوق بشر تاکنون بارها از شرایط نگهداری پناهجویان در مراکز لیبی انتقاد کرده‌اند. به گفته آنها پناهجویان در این مراکز تجربه ضرب و جرح، تجاوز جنسی و دیگر اشکال شکنجه را داشته‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *